Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Demet Akalın şarkıları

Demet Akalın klip ve sözleri

Demet Akalın resim ve haberleri

Demet Akalın Resimleri 51

Demet Akalın

GERİ  İLERİ

Gülşen ve Hande çok kan kaybetti
 

Sema DENKER

Perşembe günü "Kusursuz-19" adlı yeni albümünü çıkaracak olan Demet Akalın, Kelebek'e iddialı açıklamalar yaptı. Akalın, "Hande Yener'in kaseti çok Avrupai olduğu için bayağı bir geriledi, Gülşen de yapımcısıyla yaşadığı ilişki yüzünden sarsıldı, yara aldı. Hazır onlar bu kadar kan kaybetmişken, ben 'Durun bir dakika' diye yeni albümümle müzik piyasasındaki yerimi alacağım" dedi.


Beğeniyle takip edilen üç kadın popçudan biri olduğunu söyleyen Akalın, "Hande Yener kaseti çok Avrupai olduğu için geriledi, Gülşen de yapımcısıyla yaşadığı ilişki yüzünden yara aldı" diyor.

Podyumdan sahnelere geçiş yapan ilk siz oldunuz sanırım...

Evet. Benden önce Soner Arıca vardı. Gülben Ergen’i saymıyorum. Çünkü o oyuncuydu. Fazla mankenlik yapmamıştı. Ama podyumlardan şarkıcılığa ilk geçiş yapan benim. Sonra diğerleri geldi.

- İlk albümünüz "Sebebim"i 1996’da çıkardınız. Ama onun öncesinde sizin kısa bir dönem gazino çalışmanız da olmuştu...

Gazino şarkıcılığı ile mankenliği aynı anda yürüttüğüm için kimse o dönemi hatırlamıyor. Popülaritem çok fazlaydı. Dolayısıyla her gazino çalışması yapan beni alt kadrosuna almak istiyordu. En çok Hülya Avşar ile çalıştım. Solistler beni tutardı, destek olurdu. Sibel Can da öyle. Ama kaset anlamında kimsenin bana bir yardımı ya da desteği olmadı.

- Rahmetli Fahrettin Aslan’la da çalıştınız. Hiç anınız var mı?Yine Maksim’de bir assolistle beraber çalışacaktım. Kendisiyle 12 günlüğüne anlaşmıştık. Ben de teşekkür etmek için bir gün bir kutu çikolata alarak ofisine gitmiştim. O kadar mutlu oldu ki. Ve bana, "Şu yaptığın çok ufak ama çok akılda kalan bir jest. Buraya herkes eli boş gelir. Bu jestleri bir tek Zeki Müren yapardı" dedi. Sonra menajere dönerek, "Bu kızın 12 günlük parasını toptan ödeyin" talimatını verdi. Bunu hiç unutmam. Maksim’in havasını koklamak bile yetti bana.

ERKEKLERE OYNAMIYORUM

- Sizin patlama noktanız son albümünüz oldu, öyle değil mi?

Çok doğru. Çünkü o albümden 6-7 tane hit çıktı. Ve yine o albüm sayesinde entelektüel, cool tipler bana "Eskiden Demet Akalın denilince oralı olmazdık, ama şarkıların o kadar güzel ki gidip albümünü aldık" demeye başladı. Bir gece kulübünün açılışına 3-4 bin kişi doldurmak da çok ciddi iştir. Ben öyle "rakibim yok" gibi salakça demeçler veremem. Tabii ki rakibim var ve o rakiplerim de benden tedirgin oluyor. Şu piyasada popçu ve güzel kadın olarak iki üç kişiyiz zaten.

- Kim bu iki üç kişi? Gülşen, Hande Yener ve siz mi?

Yani. Birinin kaseti çok Avrupai olduğu için bayağı bir geriledi, biri de yapımcısıyla yaşadığı ilişki yüzünden sarsıldı, yara aldı. Zaten onun yapmak istediği, gittiği yol bambaşkaydı.- Ne gibi?

Ben onun yaptığı şarkıları acayip seviyorum, çok iyi bir besteci. Besteci yönüyle yürüyüp gitmeli, o yönüyle öne çıkmalı, konuşulmalı. Slow’larına bayılıyorum ben mesela... Benim öyle bir yeteneğim olsa, asla mini etek bile giymem. Öne çıkartacağı özelliği bu; besteciliği. O vücutla "Ben böyleyim" demesi, komik oluyor. Neyse, hazır onlar bu kadar kan kaybetmişken ben "Durun bir dakika" diye yeni albümümle müzik piyasasındaki yerimi alacağım. Ama şimdi yanlış anlaşılmasın; ikisini de seviyorum, şarkılarını beğeniyle dinliyorum. Ama böyle de bir gerçek var ne yazık ki.

SERDAR ŞARKILARINI ÖNCE BANA DİNLETİR

- Sizin için "İyi şarkı seçmeyi biliyor" deniyor.

Böyle bir yeteneğim var, doğru. Ama ben şarkı seçerken uçmuyorum. Herkes gibi düşünüyorum, herkes gibi dinliyorum şarkıları. Bir de aldığım şarkıyı öyle son teknolojik müzik setlerinde dinlemem. Kötü teyplerde dinlerim. Çünkü herkesin öyle son model müzik seti yok. Eğer o kötü seste bile bana sıcak geliyorsa, burnumu sızlatıyorsa, yüreğimi sızlatıyorsa hemen alırım. Çünkü benim için o şarkı tamamdır. Mesela Serdar Ortaç da yaptığı şarkıları önce bana dinletir. İnanır benim hislerime, beğenilerime... Zaten "Sor"u bana verecekti, vermedi.

- Neden?

"Gel şarkıları dinle, beğendiğini al" dedi bir gün. Onlarca şarkı dinledim, içlerinden en çok "Sor"u beğendim. Vermedi! "Yok ben onu Almanya’da okudum, veremem" dedi. Sonra o şarkıyı çıkış parçası yaptı. Kızmadım tabii. Dediğim gibi o benim beğenime, hislerime güveniyor.ONLAR YALIDA OTURSUN

Ben şarkıcılığı çok seviyorum. Acı çekerek, aşk yaşayarak şarkılarımı buluyorum. Çalışmayı, heyecanlanmayı seviyorum yani. Çok zengin olup da kaset çıkarıp, ondan sonra evde oturan kadınlara çok kızıyorum. Bence bu kadınlar zengin lerine bir yalı aldırıp, o yalıda köpekleriyle otursunlar, daha iyi. Neler neler duyuyorum, belediye konserlerine gidebilmek için üste para verenler bile varmış. Çok acı bir durum yani.

BEN HADDİMİ BİLİRİM

Bu kariyerle ölsem evlenmem. İki yıl önce evlenip, çoluk çocuğa karışmak istiyordum. Ama şimdi hedeflerim var. Dünya starı olmak gibi bir hedef değil bu. Yerimi, haddimi bilirim. Fakat Avrupa’da ufak bir çalışma yapmak istiyorum. Tek kusurum İngilizce öğrenemiyorum. Çok ders aldım ama olmadı. Bu konuda yeteneksizim. HÜRRİYET

Demet Akalın şarkıları

Demet Akalın klip ve sözleri

Demet Akalın resim ve haberleri

demet akalın video

 

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası