Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

ebru şallı tan resimleri güzellik sırları selülit savar biyografi

Ebru Şallı Tan

Ebru Şallı: Oyuncu olurum ama öp*şemem


Artık oğlunun büyüdüğünü ve bu işe vakit ayırabileceğini söyleyen Şallı, oyunculuğa göz kırpmaya başladı.

Ebru Şallı, oyunculuğa göz kırpmaya başladı. Artık oğlunun büyüdüğünü ve bu işe vakit ayırabileceğini söyleyen Şallı, "Tekliflere açığım, ama kurallarım var.
Herhalde öp*şme olayı olamaz diye düşünüyorum. Dekolte bir yere kadar, bu işimizde de oluyor zaman zaman ve Harun (Tan) ona alışkın... Ama öp*şme zor" dedi.

<B>Kişisel bakımına ve sağlıklı yaşam için spora bol bol vakit ayıran Ebru Şallı, şimdi de pilates eğitmeni olup çıktı. Ünlü manken, bir yandan da oyunculuğa göz kırpıyor. Ancak bir şartla! Hafta Sonu dergisine konuşan Şallı, "Tekliflere açığım" dese de öp*şme sahnelerinde olmayacağının altını peşinen çiziyor. </B>

<B>n Pilates eğitmenliği nereden çıktı, biraz bahseder misiniz?

 </B>- Pilates vücudu çalıştıran, kasları uzatan, insanı güçlendiren, vücut duruşunu düzelten bir spor dalı. Ben son 4,5 yıldır ilgileniyorum. Doğumdan önce başladım. Hamileyken yapıyordum. Geçen yaz da eğitmenlik için Amerikalı bir hocadan sertifika aldım.

<B>n Neden sertifika almak istediniz?

</B>- Ömrümün sonuna kadar yapmayı düşündüğüm bir spor olduğu ve biraz da insan anatomisini öğrenmek için eğitim aldım. Bir pilates DVD’si çekiyorum hanımlar için. Türk kadınlarının k*lça ve karın sorunu malum, yaza girerken onların derdine deva olayım dedim. Pilates biraz pahalı bir spor, trainer’sız, hocasız olmuyor. O yüzden insanların evine pilatesi getirmiş olacağım. Herkes salonlara gidemiyor, kadınlar DVD veya VCD’yi takacak ve bu şekilde yaza hazırlayacak kendini.

<B>n Başka projeleriniz var mı?

</B>- Şu an yemek programı için hazırlanıyorum.

<B>n Yemek yapmayı seviyor musunuz?

</B>- Çok seviyorum, keyif alıyorum gerçekten. Bütün Türk yemeklerini yapıyorum. Börek açıyorum, her şey yapıyorum. Ben bunun sekiz yıl kadar eğitimini aldım, bütün dünya mutfaklarının kurslarına gittim. Merakı olmayan bu işi yapmaz. İlla bir televizyon programı yapar ya da kitap çıkartırım düşüncesiyle gitmedim bu kurslara. Çok sevdiğim için gittim. Mesela davetlerimde hiç aşçı kullanmıyorum, kendim yemek yapıyorum, isteyen larıma tarif veriyorum.

<B>n Yakın dostunuz Demet Şener nasıl yemek konusunda?

</B>- Demet daha önce yemek yapmıyordu. İbrahim’le Atina’ya gittiği zaman beni arayıp çok tarif aldı ve dolma yapmayı bile öğrendi. Yemek yapmayı sevmez, ama yaptığında da yapar.

<B>n Eşiniz Harun Tan’ın en sevdiği yemek nedir?

</B>- Çok klişe ama Türk yemeklerini seviyor.

<B>n Bir ara, "Kocam çocuğumdan önce gelir" dediniz ve bu çok tartışıldı. Gerçekten Harun Bey’e a olan sevginiz çocuğunun üstünde mi?

</B>- Bunu söyleme sebebim şuydu. Türk çocuk yaptıktan sonra kendini bırakıyor, anaçlaşıyor, eşiyle alakası kalmıyor. Bunun sonunda da evlilikler çatırdıyor. Bunun böyle olmaması kadınların elinde bence. Ben tabii ki çocuğumu dokuz ay karnımda taşıdım, yedi-sekiz ay emzirdim, birçok emek harcadım. Onu çok seviyorum, sevmeden olur mu? Ama eşime de gerçekten çok değer veriyorum. Benim için her zaman öncelikli eşimdir, bunu yine her zaman söylüyorum ben. İlk zaman yanlış anlaşıldım ama sonra beni arayıp, "Sen haklıymışsın, biz seni bir yıl sonra anladık" diyenler oldu. Seda Sayan bile aradı, "Ebru sen çok haklıymışsın, ben bir anne olarak seni yanlış anlamıştım" dedi. Buna katılan yine Pınar Altuğ ve birçok insan oldu. Ünlü model Heidi Klum da aynı şeyi söylemiş, geçtiğimiz ay gazetede çıktı. Onun da iki çocuğu var.

<B>n Eskisi kadar modellik yapmıyorsunuz...

</B>- Ee, fazla bırakmadım yine... Yüz modelliği yapmaya devam ediyorum, bir mayo firmasıyla hálá çalışıyorum.

<B>n Bir dönem yarışmalarda birinci olanlar kaliteli işler yapardı. Artık çok yarışma var ama nanlar yeterince tanınmıyor...

</B>- Ben, Deniz Pulaş ve Begüm Özbek dönemini sonlarında yakaladım. Onlarla çalışmak çok zevkliydi, yapılan işin ağırlığı vardı, şimdi o kalmadı. Belki Türkiye’nin ekonomisiyle de ilgisi var. Eski büyük organizasyonlar yapılmıyor artık. Ama dediğin gibi eskiden güzel seçilenler günlerce konuşulurdu. Bazen bir bakıyorum, bilmem ne güzeli diyorlar, tanımıyorum. Kalıcı olmak, seçilmekten bana göre daha önemli.

<B>n Şu an beğendiğiniz modeller var mı?

</B>- Tuğçe’yi (z) çok beğeniyorum aslında ama o da yok burada. Bizim dönemden Deniz Akkaya, Çağla Şıkel, Şenay Akay var. Sonrasında çok fazla göremiyorum açıkçası.

<B>n Model adaylarına ne tavsiye edersiniz?

</B>- Yaptığı işlerle gündeme gelsinler bence.

<B>n Oyunculuk düşünmüyor musunuz?

</B>- Teklif çok geldi, kısa bir dönem yaptım ama çocukla zor yürürdü. Oğlum artık dört yaşında, büyüdü. Yüzümün de eski olmadığını düşünüyorum. 1995’ten beri buradayım ama oyunculuk adına çok şeyler yapmadığım için eskimedim. Yani açığım tekliflere.

<B>n Bir filmde oynarsanız kurallarınız olacak mı soyunmam, öp*şmem gibi?

</B>- öp*şme olayı olamaz diye düşünüyorum.. Dekolte bir yere kadar, bu işimizde de oluyor, ona alışkın Harun... Ama öp*şme zor.

Harun’un telefonunu kapatma şansı yok

<B>n Eşin seni hiç kıskanmıyor mu?

</B>- Yok, o bana güveniyor. Benim davranışlarımı biliyor, bana olan güveni söz konusu tabii. Dokuz-on yıldır beraberiz. Beni çok iyi tanıyor ama sorar mesela "Ne giyeceksin?" diye ya da gün içinde nerede olduğumdan hep haberi olur. Mesajlaşırız, telefonlaşırız. Harun benim işlerime hakikaten karışmıyor. İşlerime kendim karar veriyorum. Bir Türk ailesiyiz ve ben 10 küsur yıldır mayo firmasının çekimlerini yapabiliyorum. Bu güzel bir şey bence.

<B>n Diyelim bir toplantıda ve Harun Bey’in telefonu kapalı, sen onu kıskanır mısın?

</B>- Öyle bir şansı yok, kapatamaz.

grafiksaati.org[at]gmail.com  |  gizlilik politikası