Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar klübü Eğlence Örgüler Ressamlar Seramik Yazılar Yemekler

 

 

manken
nilay
dorsa
resimleri
vikipedi
biyografi
twitter
ekşi
resim
galerisi

Manken
Şarkıcı
Nilay
Dorsa

 

Nilay Dorsa Diyor ki

Noktasına virgülüne dokunmadan

http://www.nilaydorsa.com internet sitesinden Nilay Dorsa hayranlarını bilgilendirmek için alınmıştır

2007-08-15

KULAKTAN DOLMA GAZETECİLİK!

Son dönemde artık herkes her şeyi yapar hale geldi.belirli bir deneyimi olmadan, herhangi bir alt yapısı olmadan,araştırmadan sadece oturduğu yerden ahkam kesmeye çalışanlarla dolu ortalık!!
Hiç duşundunuz mu? Bugüne kadar gerek çıktığım programlarda gerekse verdiğim röportajlarda bu kadar rahat,kendimden emin konuşmamın sebebinin ne olduğunu!!
Hiç duşundunuz mu? podyum dünyasında yaşanan her skandalda yada her olayda bilir kişi imişim gibi gazetecilerin ilk bana gelip,benim düşüncelerimi sormalarındaki sebeplerin ne olduğunu!! Tüm bunlarla gurur duyuyorum..
Düşünmediyseniz ben söyleyeyim! Bu ışıltılı hayatın içerisinde hep söylediklerimle yaptıklarım birbirini tuttu. Söylediklerimin arkasında her zaman durdum. Yaptığım açıklamalarla yasadığım hayat hiçbir zaman zıt olmadı.

 

Kimse aksini ispat edemedi, edemezde! Ne kimseye yaranmak için yalakalık yaptım ne de birileri mutlu olsun diye cici kızı oynadım. İnsanlar cesaretimi ve dobralığımı hep takdir etti. Ancak isine gelmeyenler yani birilerine hep gebe olanlar bundan hep rahatsız oldular.
 Gerçekleri duymaktan hep rahatsız oldular.. Çünkü gerçekler acıdır. Çünkü yasarken iyi söylerken kotudur.
Bugüne kadar kimseye ne hakaret ettim nede iftira attım. Ben olayların hep iki tarafından baktım. Doğrular ve yanlışlar. Haklıysa haklı haksızsa haksız. Kimseye eyvallahım yok. Vicdanim çok rahat.
Son yaşanan olaylarda çok üzgün olduğumu gerek internet sitemde gerekse basında defalarca açıkladım.

Ama nedense bazıları NILAY DORSA'yı kavgacı ve meslektaşlarına sataşan bir kimlik olarak göstermeye çalışıyorlar. Buna ne derler biliyor musunuz; Karalama kanmpanyası. Ama ben buna izin vermem. Çünkü ben bu noktalara hiç kimseye odun vermeden,kişiliğimi kaybetmeden,alnımın teriyle çalışarak,büyük savaşlar vererek tırnaklarımla geldim.Bugün eğer dışarıdaki halk beni takdir edip bana saygı duyuyorsa bunu ben yarattım.
ve bunu korumalıyım.
Hiçbir zaman büyük konuşmamak lazım. Kimin ne olacağı hiç belli olmaz bu dünyada, bunun bilincindeyim. Her an hepimizin basına gelebilecek şeyler bunlar. Ancak bazen öyle yanlış ortamlara girilirci bunun bedelleri size çok pahalıya patlar ve geri dönüsü de yoktur artik. Bugüne kadar söylediğim şeyleri yine soyluyorum. Bu renkli ve ışıltılı dünyaya aldananlar,para hırsına bürünenler ve lüks yasam için jerseyinden vazgeçenler artik dönülmesi zor bir yola girmişlerdir.ve bedellerini ödemeyi kabul etmişlerdir. Bu insanlar için yapılacak bir şey yoktur. Bazı insanlar ateşe bile bile atlar. Bence her insan kendi kaderini kendi belirler..
 Her insan yaptığı işin hakkını vermeli. Gazetecilik de araştırma ister bilgi ister. Öyle kulaktan dolma haberlerle,yerinden masa basında atıp tutmak gazetecilik değildir. Bence yayıncılık ve habercilik tarafsız olmalıdır. Bence her gazetecinin bir vicdani olmalıdır.İşine geleni yazıp işine gelmeyeni yazmamak gazeteciliğe sığmaz. Ya hep ya hiç! Ya söylediklerimi olduğu gibi yaz yada yalan dolan yazacaksan hiç yazma. Zaman zaman hakkımda çıkan hayal ürünü, gazetecinin can sıkıntısından ya da bana olan bir garezinden kaynaklanıp yaptığı haberlere itiraz etmişimdir, peşinden gitmişimdir ve sonuç ne olmuştur biliyor musunuz? Artik o gazeteden ambargoluyumdur! Vay be ne adalet!!!  Yani demek isteniliyor ki ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin.yani ya boyun eğeceksin yada gideceksin. Biliyor musunuz ben ikisini de yapmıyorum. Ne boyun eğiyorum ne de gidiyorum. Çünkü NILAY DORSA Allahtan başka kimseden korkusu yoktur.
Bugüne kadar şunu anladım bu camiada! Ne kadar politik olursan ne kadar etrafındakilere yaranmak için onları mutlu edersen,yani ne kadar yalan konuşursan o kadar saygı görüp o kadar seviliyormuşsun!!
Bir kez daha anlıyorum doğru söyleyen dokuz köyden kovuluyormuş!!!

Gizlilik Politikası