Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

Ege video klipleri şarkı sözleri şarkıları

Sponsorlu bağlantılar

Sanatçı Ege Kimdir  Biyografi

Ege 1969 yılında İzmir’de doğdu.
grafiksaati.org.net .org Gençlik haberleri Kültür sanat magazin haber dergisi
Ege’nin müziği, İspanyol flamenkosunun, Yunan rebetikosunun, Arap oryantalinin ve Anadolu müziğinin birleşimiyle oluşan bir sentez gibi. Ege'nin 2010 albümün ilk çıkış şarkısı sevmenin tadı yok isimli şarkı oldu. Ege’nin 2010 albümünün ilk klibi de bu şarkı için çekildi.

sanatçı şarkıcı ege şarkıları egenin video klipleri şarkı sözleri hayatı biyografi
Frigyen ve Arap-İspanyol karışımından oluşan Endülüs tarzından etkilendiğini söyleyen Ege, Akdeniz ve Ege’de uçuşan o bambaşka aşkları, ayrılıkları, özlemleri yani kısaca sevgi ve hayatları anlatıyor şarkılarında.

aşkta gurur olmaz

beni yormadelice bir sevda
Ege aşkta gurur olmaz video klibi şarkı sözü dinle izle Ege beni yorma şarkısı Ege delice bir sevda video klip sözleri
dudaklarında ısıt benidurmaevlilik yaramamış sana
Ege dudaklarında ısıt beni video klibi şarkı sözü dinle izle Ege durma Ege evlilik yaramamış sana video klibi şarkı sözü dinle izle
gam çalargitmegül bahçem
Ege gam çalar video klibi şarkı sözü dinle izle Ege gitme video klibi şarkı sözü dinle izle Ege gül bahçem video klibi şarkı sözü dinle izle
hurma gözlümkaranlıktan aydınlığasen sevdirdin
Ege hurma gözlüm video klibi şarkı sözü dinle izle Ege karanlıktan aydınlığa video klibi şarkı sözü dinle izle Ege sen sevdirdin video klibi şarkı sözü dinle izle
senden uzaksevmenin tadı yokşeytan sev diyor
Ege senden uzak video klibi şarkı sözü dinle izle Ege sevmenin tadı yok video klibi şarkı sözü dinle izle Ege şeytan sev diyor video klibi şarkı sözü dinle izle
   
sıcak ekmek gibi sırça köşk son yolcu
Ege sıcak ekmek gibi video klibi şarkı sözü dinle izle Ege sırça köşk video klibi şarkı sözü dinle izle Ege son yolcu video klibi şarkı sözü dinle izle
   
sonsuza kadar yağmur öncesi gibi yalanım varsa
Ege sonsuza kadar video klibi şarkı sözü dinle izle Ege yağmur öncesi gibi video klibi şarkı sözü dinle izle Ege yalanım varsa video klibi şarkı sözü dinle izle
   
yaz aşkım  
Ege yaz aşkım video klibi şarkı sözü dinle izle  

1969 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ege, önce klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik’le tanıştı. Hayatında bir kilometre taşı olduğunu söylediği Epik’ten uzun süre gitar ve bestecilik dersleri aldı.

Herhalde albümü olmadan müziğiyle popüler olan ve ünlenen nadir sanatçılardandır Ege. Henüz İzmir’de yaşadığı 1994 senesinde ‘Yaz Aşkım’ adlı şarkısının demosunu yeni yeni ortaya çıkan yerel radyolara göndermesi ve parçanın dinleyiciler tarafından çok beğenilerek sürekli istek alması, Ege’nin profesyonel müzik yaşamındaki en önemli aşama oldu. Müzik dünyasındaki gözlerin üzerine çevrilmesiyle birlikte İstanbul’a gelerek albüm çalışmalarına başladı. 1995 yılında ilk albümü ‘Senden Uzak’la büyük beğeni topladı.

Yıllar boyunca kazandığı birikimle şarkılarının söz ve müziğini kendisi yazan sanatçı sadece ‘yorumcu’ olmadığını da gösterdi.

Senden Uzak’ adlı çalışmasında, dokuz şarkının söz ve müziğinin altına imzasını attı. ‘Delice Sevda’, ‘Yaz Aşkim’, ‘Aşktan Söz Et’ ve ‘Senden Uzak’ adlı şarkıları klasik yaz şarkıları arasındaki yerini aldı.

1997 yılında Seyhan Müzik ailesine katılan Ege, ‘Sevildiğini Bil Yeter’ ismini verdiği albümüyle ilk albümündeki başarısını tekrarladı. Albümün ilk hiti ‘Karanlıktan Aydınlığa’nın yanında oniki parçanın onbiri yine kendi elinden çıktı. Ancak bu sefer arkasında daha usta bir kadro yer aldı. Parçaların düzenlemelerinde Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi işinin ehli isimler yer alırken Deniz Seki, Aylin gibi isimler vokalleriyle albümü süslediler.

Kendine has tarzı ve mütevazi kişiliğiyle kendini kabul ettiren Ege, 1999 Temmuz’unda ‘Sevdanın Denizinde’ adlı albümüyle yeniden müzik gündemine bomba gibi düştü. 12 parçadan oluşan ikinci albümde Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’la oluşan uyumlu birliktelik bu çalışmada da sürdü ve ‘Hurma Gözlüm’ albümün ilk hiti oldu.

Biri dışında tüm şarkıların söz ve müziğini yazan sanatçı albüm üzerine duygularını şöyle dile getiriyor: “Farkında mısın…Ne de çok benzer sevdayla deniz birbirine… İkisi de derin… Görebilene, başka bir dünya, başka zenginlikler sunar… Bir tek biz kirletiriz sevgiyi de … Denizi de…Sırf kederden keyif, hüzünden sevinç çalabilmek için yelken açtım sevdanın denizinde / Her limana uğradım sıcak iklimlerin gönül penceresinde ve sen / Sevda denizcisinin notlarını bulacaksın bu albümde”.

Bugüne kadar üç yüze yakın eseri bulunan Ege, yine Akdeniz aşığı ünlü edebiyatçı Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir)’nın dediği gibi “derinliğine kadar inilemeyen aşk ve hayat uçurumu Akdeniz”in sıcak ama bir o kadar da gönülleri ferahlatan nağmelerini üzerimize serpmeye devam ediyor.

 

ege şarkıları video klipleri

 

Gizlilik Politikası