Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

Çağla Şikel gelinlik modelleri aksesuarları defilelerÇağla Şikel ve modacıların gövde gösterisi

Çağla Şikel, Ece Gürsel, Şebnem Schaefer, Deniz Pulaş, Ebru Güzel gibi ünlü mankenler görev aldı

Çağla Şikel fotoğrafları için tıklayınız

Ece Gürsel fotoğrafları için tıklayınız

Şebnem Schaefer fotoğrafları tıklayınız

14. Başkent Moda Günleri, Ankara’da gerçekleşti. Ünlü mankenlerin görev aldığı defilede, derin dekolteli kıyafetlerden tesettüre kadar her türlü kıyafet vardı.


ANKARA Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD)’nin bu yıl ondördüncüsü düzenlediği Başkent Moda Günleri, Sheraton Ankara Oteli’nde gerçekleşti. Koreografisini 14 yıldır Yasin Soy’un yaptığı defilede Çağla Şikel, Ece Gürsel, Şebnem Schaefer, Deniz Pulaş, Ebru Güzel gibi ünlü mankenler görev aldı.

 

 

 

geriileri

çağla şikel resimleri

 

MİLLETVEKİLLERİ DE İZLEDİ

"220 Volt" konseptiyle gerçekleşen defileyi çok sayıda davetli izledi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, defileyi 8,5 yaşındaki torunu Sencer Çetinkaya ile birlikte izledi. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, ATO Başkanı Sinan Aygün ve Safiye Soyman, Faik Öztürk çifti de defileyi izleyenler arasında yer aldı.

Ankaralı kadın giyim firmalarının ve modacıların ürünlerinin yer aldığı defilede derin dekolteli ve mini kıyafetlerden, tesettür giyimine kadar birçok farklı kıyafet tanıtıldı.

Ece GÜRSEL’İN TESETTÜRÜ

Podyumlarda oldukça cesur kıyafetlerle görmeye alışık olduğumuz ünlü manken Ece Gürsel, bu defilede ilk kez tesettüre girdi. "Her şeyin bir ilki varmış. İşim gereği ilk kez bir tesettür kıyafet tanıtıyorum. O da Yasin Soy’un ısrarıyla oldu" diyen güzel manken, gerçek hayatta böyle bir kıyafet giyme olasılığını sorduğumuzda ise "Asla olmaz öyle bir şey. Ben Atatürk ilke ve inkılaplarına inanıyorum ve buna uygun bir şekilde yaşarım" dedi.

Neşeli ve yorucu

Defileden önce prova yapan mankenler ve teknik ekip, yorucu ve heyecanlı bir hazırlık geçirdiler. Koreografi, ışıklandırma, dekor, kıyafetlerin hazırlanması ve müzik üzerinde çalışan defile ekibi, asıl şovda muhteşem bir performans sergiledi. Birbirinden güzel mankenlerin birçoğu provalara günlük kıyafetleri makyajsız halleriyle katıldı.Hatta bazıları podyumda yalın yürümeyi tercih etti.

Deniz Pulaş bırakıyor

PodyumlarIn en kıdemli mankenlerinden biri olan Deniz Pulaş, mankenliği bırakıyor. Kağıt bebekler arasında en beğenilen ve sevilen kişilerden biri olmayı başaran Pulaş, 20 yıllık mankenlik kariyerine son veriyor. 1987 yılında mankenliğe başlayan ve 1991’de Best Model seçilen Pulaş, bugüne kadar üzerinde yürüdüğü podyumların kilometrelerce uzunlukta olduğunu söyledi. İlk yıllarda fazla iş bulamadığını ve çok zayıf olduğu için pek tutulmadığını belirten Deniz Pulaş, 1990’da saçlarını sarıya boyattıktan sonra işlerinin açıldığı söyledi. Pulaş’ın bugüne kadar unutamadığı defilelerinden biri ise baba Bush ve Turgut Özal’ın da izlediği Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşen Vakko defilesiymiş.

Nesrin İşçi’nin kucağındaki çocuk kim?

Defİleyİ izleyenler arasında eski mankenlerden Nesrin İşçi de bulunuyordu. Bekar olan İşçi’nin kucağındaki çocuğu ise merak konusu oldu. Minik kızın, arkasında oturan davetlilerden birinin çocuğu olduğunu söyleyen Nesrin İşçi, "Geldi kucağıma oturdu, defileyi birlikte izledik" dedi. Önümüzdeki günlerde TRT’de yayınlanacak bir dizide oynayacağını da belirten İşçi, çekimlere yakında başlanacağını söyledi.

NİJERYALI STAJYERLER

Defİleyİ, AGSD’de staj yaparak moda eğitimi alan bir grup Nijeryalı moda öğrencisi de izledi. AGSD Başkanı Canip Karakuş’un ev sahipliğinde muhteşem defileyi izleyen Nijeryalı öğrenciler, mankenlere ve kıyafetlere hayran kaldılar.

Minik balerine büyük alkış

Defilede Gamze Sanat Okulu’nun minik danscılarıda sahnede aldı. Minik balerinler ta alkışlandı.

ANKARA Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) tarafından 14. düzenlenen Başkent Moda Günleri’nde birbirinden ünlü mankenler elbiseleri tanıttı.

TA ALKIŞ

Sheraton Oteli’ndeki defilede Gamze Sanat Okulu dansçıları da yer aldı. Dansçılardan beş yaşındaki minik balerinin gösterisi ise beğeniyle izlendi, misafirler tarafından büyük bir alkış aldı. Minik balerinlerin sahne duruşları profesyonel ablalarını aratmadı. Minik baleciler gösterilerinde izleyicilerin hayranlığını ndı. Minikler sempatilileriyle dikkatleri üzerinde topladı.

 

 

z

 

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası