Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

ebru şallı tan resimleri güzellik sırları selülit savar biyografi

Ebru Şallı Tan

 

Ebru Şallı Sultan Oldu

Sanem Çelik: Herkes Hitit kraliçesi olamaz

Hititler belgeselinde Hitit Kraliçesi'ni canlandıran Sanem Çelik, ‘‘Hürrem Sultan’’ı canlandıran Gülben Ergen'e gönderme yaptı: ‘‘Bir Hürrem'i, Kösem'i oynayabilirsiniz. Ama bir Hitit kraliçesini canlandırmak, herkese nasip olmaz.’’

‘‘Kara Melek’’ ve ‘‘Canım Kocacım’’ adlı dizilerle adını duyuran ve son olarak ‘‘Günahım Neydi Allahım’’ için karşısına geçen Sanem Çelik, bugünlerde çok heyecanlı. 9 Mayıs'ta gösterime girecek olan ‘‘Hititler’’ belgeselinde Hitit Kraliçesi Puduhepa'yı canlandıran Çelik, yapımın alacağı tepkileri görmek için sabırsızlanıyor.

Tolga Örnek'in yapımcı ve yönetmen olarak imza attığı, Jeremy Irons'ın İngilizce, Cüneyt Türel'in de Türkçe dublajını gerçekleştirdiği belgesel, ilginç bir polemiğe de zemin hazırladı.

Haluk Bilginer, Burak Sergen, Fikret Kuşkan, Yeşim Alıç, Hüseyin Köroğlu ve Cüneyt Türel gibi usta bir kadroyla karşısına geçen Sanem Çelik, kısa süre önce televizyon ekranlarına Hürrem Sultan olarak gelen Gülben Ergen'e gönderme yaptı.

Çelik şöyle dedi: ‘‘İlk kez yüzde yetmişi canlandırma olan başarılı bir belgeselde oynadım.

Kocam Kral III. Hattuşili'yi Haluk Bilginer canlandırdı. Üstelik Hititçe konuştuk. Sinema filminden tabii ki çok farklı oldu. Ama benim için müthiş heyecandı. Kraliçeyi oynamak hoştu. Bir Hürrem'i, Kösem'i oynayabilirsiniz ama bir Hitit kraliçesini canlandırmak herkese nasip olmaz. Hitit kraliçesi olmak bir daha insanın başına gelmeyecek bir şey. Bu Türkiye için bir ilk.’’

grafiksaati.org[at]gmail.com  |  gizlilik politikası