Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

 

ebru şallı tan resimleri güzellik sırları selülit savar biyografi

Ebru Şallı Tan

 

Ebru Şallı Hükmeden Canlandırdı

Hükmeden kadınlar

Kapitalizmin kalesi ABD’nin arka bahçesinde tam bir sosyalist devrime imza atan Latin Amerika ülkeleri şimdi de Savunma Bakanlıkları’nı kadınlara teslim ederek ordularında pembe bir devrim yapıyor. Kadınlar, hiç de yumuşak bir politika uygulamıyor. İşte devrim gibi kararlar:

* URUGUAY: Azucena Berruti, Devlet Başkanı’nın muhalifleriyle kendi bilgisi olmadan gizlice görüşen Genelkurmay Başkanı’nı görevden aldı.

* ŞİLİ: Vivianne Blanlot, diktatör Pinochet dönemini öven torununu ordudan attı. Kadınların ilk kez savaş akademilerine girmesini sağladı.

* ARJANTİN: Generallerin dikta rejiminden 30 yıl sonra Savunma Bakanlığı koltuğuna oturan Nilda Garre, cunta rejimi suçlarından muaf tutulan tüm generallerin dokunulmazlığını kaldırdı.

* EKVADOR: Helikopter sında yaşamını yitiren Guadalupe Larriva, 3 Devlet Başkanı’na darbe yapan orduda reform yaparak, terfiler üzerinde hükümetin söz sahibi olması yönünde çalışıyordu.

Kadın bakan suikasta mı kurban gitti?
Ekvador’un kadın bakanı 176 yıllık orduda reform istiyordu. Larriva’nın çocuklarıyla birlikte helikopter sında ölmesinin arkasında ordudaki reform karşıtı güçlerin olabileceğini akıllara getirdi.

grafiksaati.org[at]gmail.com  |  gizlilik politikası