Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri cecelinin hayatı şarkı sözleri videoları son albüm şarkısı yeni videoları dinle izle klibi hayatı yaşamı resimleri albümleri kimdir 2010 albümü 2011 videolar izlesene youtube dailymotion cecili konser hata videosu
Grafik Saati online kültür sanat dergisi grafiksaati.org grafiksaati grafiksaati.orgMustafa Ceceli Hayat FotoromanıMustafa Ceceli Video Klipleri izle dinleMustafa Ceceli Şarkı SözleriMustafa Ceceli resimleriVideo KliplerPaylaş

 

Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri hayatı şarkı sözleri videoları

Loading

Mustafa Ceceli kimdir

Mustafa Ceceli, kış ayının en soğuk aylarından birinde 2 Kasım 1980 günü, kuru ayazıyla da tanınan bir şehirde, Ankara’da doğdu.

 

Doğduğu kentin soğuğuna inat Mustafa Ceceli, sıcak kanlı ve ruha hitap eden bir genç oldu. Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından o daha çok küçükken fark edildi.

Grafik Saati Online Kültür Sanat Müzik ve Gençlik Dergisi

Mustafa Ceceli piyano çalmaya başladığında henüz daha 6 yaşında idi. 8 yaşına kadar piyano dersleri aldı. Öğretmeni onun konservatuar sınavlarına katılmasını önerdi.

Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri biyografi resimleri izle dinle

Ancak Mustafa Ceceli ve ailesi, onun hem eğitimine hem de müziğe birlikte devam etmesine karar verdi. Böylece Mustafa Ceceli hem okudu hem de müzik yaptı.

 

Mustafa Ceceli Bekle şarkısını izle video klipMustafa Ceceli Hata 2010 video klibi izle dinle şarkı sözüMustafa Ceceli Dön şarkısını izle video klip

Mustafa Ceceli 2009 Karanfil videoları izlesene youtubemustafa ceceli limon çiçekleri vidyo klipi video klip dailymotion izleMustafa Cecelinin Hastalıkta Sağlıkta şarkısı şarkı sözü videosu

 

 

Mustafa Ceceli Sezen Aksu Unutamam Düet video klip izlemustafa cecili tenlerin seçimi dinle videolar izle şarkı sözü videosuMustafa Ceceli Enbe Orkestrası Unutamam Orjinal Video Klibi

Mustafa Ceceli, hayat fotoromanı; yazan: Tevfik Elçioğlu, http://tr.grafiksaati.org
Copyright: Her hakkı saklıdır. Bu yazı ve sitede yer alan Grafik Saati Online Kültür Sanat ve Müzik Dergisi yayınlarının tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılması yasaktır. Kaynak gösterilmek ve link verilmek suretiyle 1 paragrafı aşmayacak şekilde alıntı yapılabilir.

Mustafa Ceceli genç bir delikanlı olup da liseye başladığında dönemin müziklerinden etkilendi. O yıllarda arkadaşlarıyla bir müzik grubu kurdu. Ceceli aynı yıllarda çeşitli şarkılar için düzenlemeler yapmaya başladı.

Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri biyografi resimleri izle dinle

Bunları Biliyor musunuz?

Mustafa Ceceli'nin 6 yaşında piyano çalmaya başladığını.

Üniversitede Veteriner Hekimliği ve İşletme okuduğunu.

Mustafa Ceceli üniversite yıllarına geldiğinde hayvan sevgisi ağır bastı ve Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde okumaya başladı. Ceceli okulun yanı sıra arkadaşlarının kurduğu bir grupta keyboard çalıyordu. 

Günün birinde TRT bir konser dizisi başlattı. TRT'nin açtığı yaz konserleri serisine dahil olan Mustafa Ceceli artık iyiden iyiye müzik dünyasının derinlerine doğru yol almaya başlamıştı.

 

Mustafa Ceceli hem grubuyla konserlerde keyboard çalıyor hem de aranjörlük çalışmalarını sürdürüyordu. Albüm hazırlığı yapan genç sanatçılara demo kayıtlar yapan Ceceli üniversitenin 3. sınıfına geldiğinde tekrar üniversite sınavına girdi ve Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümüne girdi. Okul gereği Ankara'dan İstanbul'a gelen sanatçı, müzik yaşamını da İstanbul'da sürdürdü.

Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri biyografi resimleri izle dinle

Mustafa Ceceli İstanbul'da “Cenk Eren ve Nükhet Duru” orkestrasıyla birlikte çalıştı. Cenk Eren’in solisti Merih Ermakastar’ın albüm şarkıların aranjelerini yaptı. Bu aranjeler Ceceli'nin profesyonel müzik hayatının kalbine yolculuk anlamına geliyordu.

Grafik Saati Online Kültür Sanat Müzik ve Gençlik Dergisi

Mustafa Ceceli bu aranjeleri yaptıktan sonra Ozan Doğulu ile tanıştı ve Kenan Doğulu’nun “Demedi Deme” albümünde yer alan Aklım Karıştı şarkısının düzenledi.

Mustafa Ceceli şarkıları video klipleri biyografi resimleri izle dinle

Artık müzik hayatı birbiri ardına gelen çalışmalarla sürüyordu. Bir çalışma yapıyor o başka bir çalışmanın referans noktası oluyordu. Mustafa Ceceli'nin Kenan Doğulu'nun Demedi Deme şarkısı için yaptığı başarılı düzenleme onu Sezen Aksu ile birlikte çalışma noktasına taşıdı.

 

Mustafa Ceceli konserlerde Sezen Aksu için keyboard çalıyor bir taraftan da Sezen Aksu albümlerinde çalışıyordu. TOP 10 listelerinde zirveye çıkan İkili Delilik, Hükümsüz ve Gidemem şarkılarının düzenlemelerini yapan Mustafa Ceceli yeniden Kenan Doğulu ile çalışmaya başladı. Doğulu'nun Çakkıdı şarkısını düzenledi. Türk Pop Müzik listelerinde 1 numara olan Çakkıdı düzenlemesinin ardından yeniden Cenk Eren ve Nükhet Duru ile çalıştı. Ceceli bu çalışmaların devamında, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, Bengü, Melih Görgün, Gökhan Tepe Ziynet Sali, Gülşen, Betül Demir, Murat Boz, Burak Kut, Sıla, Hepsi, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sertab Erener’e de aranjeler yaptı.

 

Mustafa Ceceli’nin vokalist olarak çalışmaya başlaması ENBE Orkestrası üyelerinden Samsun Demir’den gelen teklifle başladı. ENBE orkestrası’nda konuk sanatçı olarak çalışan Mustafa Ceceli orkestranın albümünde Sezen Aksu’nun sevilen şarkısı Unutamam’ı seslendirdi. Ceceli ve ENBE orkestrası bu şarkıyla 35. Altın Kelebek müzik ödüllerinde ‘En Iyi Çıkış Yapan Solist” ve Power Türk Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Video Klip ödüllerini kazandı.

 

Mustafa Ceceli ENBE orkestrası için yaptığı vokalistlik çalışmasının ardından ‘Uzay Heparı Sonsuza’ isimli karma albümde “Karanfil” isimli şarkının aranjesini ve vokalistliğini yaptı.

 

Mustafa Ceceli’nin Limon Çiçekleri isimli ilk single albümü DMC etiketiyle 2009 yılında piyasaya çıktı.

 

Ceceli’nin Limon Çiçekleri şarkısı TOP 10 listelerinde zirveye çıktı ve yılın en iyi single çalışması ödülünü aldı.

 

Aynı yıl Mustafa Ceceli kendi adını taşıyan ilk solo albümü Mustafa Ceceli’yi yaptı.

 

Kasım 2009’da piyasaya çıkan albümün çıkış şarkılarından “Hastalıkta Sağlıkta” için klip çekildi. Şarkı kısa sürede TOP 10 listelerinin zirvesine çıktı.

 

2010 yılı başlarında Hastalıkta Sağlıkta şarkısının piyono versiyonunu yapan Mustafa Ceceli şarkının single’ını 14 Şubat sevgililer gününde piyasaya sürdü.

 

Bu dönemde Ceceli ilk albümünde yer alan ve bir Sezen Aksu bestesi olan Dön isimli şarkıya klip çekti.

 

Bu şarkının klibi Emir Khalilzade tarafından çekildi. Ceceli 3. klipte yine Emir Khalilzade ile çalıştı.

 

3. klip şarkısı sözleri Sezen Aksu müziği ise Aram Avagyan tarafından yazılmış olan “Tenlerin Seçimi” isimli şarkı için hazırlandı.

 

 

2010 yılı içinde 16.Kral TV Müzik ödülleri kapsamında verilen “En İyi Erkek Sanatçı” ve “En İyi Albüm” ödüllerini kazandı.

 

Aynı yıl “Hastalıkta Sağlıkta” isimli şarkısıyla MGD Magazin Gazetecileri Derneği “Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı” ödülünü kazandı.

 

Ceceli artık ödüle doymuyordu.

 

Aynı yıl Hürriyet Gazetesi’nin organize ettiği 37. Altın Kelebek ödülleri bünyesinde düzenlenen “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünü de aldı.

 

Bu ödülleri alan Mustafa Ceceli yeni albüm hazırlıklarına başladı.

 

Ceceli albüm çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da ilk albümünde yer alan şarkıların remixlerini yaptı.

 

Bu remix çalışmasına yeni bir şarkı ekleyen Mustafa Ceceli, Albüm + Remixes isimli çalışmayı 2010 yazı içinde piyasaya sürdü.

 

Albüm + Remixes piyasaya çıkar çıkmaz, bu çalışmada yer alan ve bir Sezen Aksu bestesi olan Hata isimli şarkı TOP 10 listelerini zorlamaya başladı.

 

Tevfik Elçioğlu, İstanbul

GrafikSaati Online Kültür Sanat Müzik Magazin ve Gençlik Dergisi

Mustafa Ceceli, hayat fotoromanı; yazan: Tevfik Elçioğlu, http://tr.grafiksaati.org
Copyright: Her hakkı saklıdır. Bu yazı ve sitede yer alan Grafik Saati Online Kültür Sanat ve Müzik Dergisi yayınlarının tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılması yasaktır. Kaynak gösterilmek ve link verilmek suretiyle 1 paragrafı aşmayacak şekilde alıntı yapılabilir.
mustafa ceceli

Ziyaretçi Sayacı

emailGizlilik Politikası