Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

 

 

Zeynep Yilmaz

Mankenler geçidi

KIRKLARELİ’nin Vize İlçesi'nde düzenlenen ‘Vize 2'nci Tarih ve Kültür Festivali’ ünlüler geçidine sahne oldu.


Koreograf Uğurkan Erez’in, annesi Adalet Erez adına yaptırdığı ilköğretim okulu ek binası törenle açılırken, gece düzenlenen defileye ücret almadan katılan ünlü mankenler, birbirinden ilginç kıyafetler sundu. Modacı Cemil İpekçi için sahnede sürpriz doğum günü partisi verilirken, Yeliz ve Melike Demirağ da söyledikleri şarkılarla, Vizelilere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Vize 2'nci Tarih ve Kültür Festivali’nde Koreograf Uğurkan Erez in de eğitim gördüğü ve öğretmenlik yaptığı Vize’de, annesi Adalet Erez adına yaptırdığı ilköğretim okulu ek binası Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Çoş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran’ın katılımı ile açıldı. Vize’de 150 öğrencinin öğretim gördüğü ilköğretim okuluna yeni yapılan ek dersliklerle, öğrenci sayısı 300’e çıktı. Ayrıca okula çok amaçlı salon ve teknoloji sınıfı da yapıldı.

Annesi Adalet Erez ile okulu yenileme karı aldıklarını söyleyen Uğurkan Erez, “Ne yazık ki annemin ömrü bunun tamamlandığı görmeye yetmedi. Ama anneme verdiğim sözü tuttum” dedi.

DEFİLEDE ÜNLÜ MANKENLER

Vize’de, bu yıl 2'ncisi düzenlenen Tarih ve Kültür Festivali’ne Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, modacılar Esin Maraşlıoğlu, Cemil İpekçi, Faruk Saraç, Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu, Dilek Hanif, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Ertan Kayıtgen, Siren Ertan, Ahmet Eraslan ve kısa bir süre önce kalp kirizi sonucu yaşamını yitiren 24 yaşındaki Berk Başak’ın ailesi katıldı.

Sunuculuğunu Armağan Çağlayan ile Deniz Akaya'nın yaptığı defilede, modacıların çok sayıda hazırladıkları gece ve gündüz kıyafetleri yanında transparan kıyafetler, ve dekoltesi ile bu yılın yeni kreasyonlarını tanıtıldı.

Kıyafetleri Alona, Çağla Şikel, Ece Gürsel, Şebnem Schaffer, Tuğba Özay, Şenay Akay, Yüksel Ak, Hande Subaşı, Bilge Kara, Ece Sükan, Bilge Karaduman, Nur Gümüşdoğrayan, Özge Ulusoy, Tuğba Karaca, Arzu Pavlova, Zeynep Dörtkardeşler ile erkek mankenler Atilla Saral, İsmet Özhan, Bülent Çetinaslan, Cem Bosnalı, Ertem Eser, Gökhan Keser, Mert Öcal, Murat Mısırlı, Nazif Sevim, Tolgahan Sayışman sundu.

GECENİN SÜRPRİZLERİ

Gecede bir çok sürpriz yaşanırken annesi Adalet Erez in yıllar önce eşi Nushet Erez'e yazdığı ve bestelenen şarkı, Burcu Güneş tarafından seslendirildi. Bir sonraki sürpriz Uğurkan Erez in annesinin 1940'ta giydiği bir kıyafetin, yeni versiyonu ile ünlü manken Yüksel Ak tarafından sahnede sunulması oldu. Bu görüntü Uğurkan Erez ve ailesine duygulu anlar yaşattı. Kısa süre önce kalp kirizinden ölen genç modacı Berk Başak’ın defileye katılan ailesi, oğullarının diktiği kırmızı gece kıyafetini ünlü manken Çağla Şıkel'in sunum sırasında gözyaşlarına engel olamadı.

İPEKÇİ’YE SAHNEDE DOĞUM GÜNÜ

Onlarca kıyafetin tanıtıldığı gecede, modacı Cemil İpekçi 60'ıncı yaş gününü sürpriz bir pasta ile kutladı. 20 yıldır birlikte çalıştığı Uğurkan Erez, dostu Cemil İpekçi’ye sürpriz yaparak sahneye davet etti. Hazırlanan pastayı kesen Cemil İpekçi, sahneye çıkan Melike Demirağ ile birlikte ‘Arkadaş’ şarkısını söylerken, mutluğunu dostları ile paylaştı.
Bu arada, sahne ve gazetecilerin bulunduğu alan çevresinde görev yapan özel güvenlik elemanları ile gazeteciler arasından tartışma yaşandı. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, gazeteciler ile konuşarak özür diledi.

Havai fişek gösterileri ile renklenen gecenin finalinde, bir süre önce yeniden sahnelere dönen Yeliz sahne aldı.

Birbirinden ünlü eski ve yeni şarkıları seslendiren Yeliz saat 02.00'ye kadar sahnede kaldı.

gizlilik politikası

mail MSN adresi iletişim