Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Demet Akalın Fotoğrafları 38

Demet Akalının Son Albümünün mpq3'leri

GERİ  İLERİ                                                             
 

 

Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, MFÖ Volkan Konak, Ayna, Demet Akalın, Gülben Ergen, Işın Karaca, Pamela, Yıldız Tilbe, Alişan, İsmail YK, Kibariye ve Muazzez Ersoy

Müzik Sektörünün Liderliğinde Demet Akalın Oturuyor

Mü-Yap verilerine göre, Doğan Müzik Yapım A.Ş. 1 Ocak-30 Haziran 2006 döneminde de pazar liderliğini korudu.

Mü-Yap’ın 2006’nın ilk yarısına ait verilerine göre bu yıl 6 ayda 8 milyon 113 bin 972 adet kaset ve CD için bandrol alındı. Doğan Müzik bu dönemde yayınladığı Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, MFÖ ve Volkan Konak albümleriyle pazarda lider oldu. Doğan Müzik, 916 bin 838 adetlik satış miktarı ile müzik sektörü pazarında payını yüzde 11.30’a yükseltmeyi de başardı. Sıralamada Seyhan Müzik; Ayna, Demet Akalın, Gülben Ergen, Işın Karaca, Pamela ve Yıldız Tilbe albümleriyle ikinci sırada yer alırken, Avrupa Müzik; Alişan, İsmail YK, Kibariye ve Muazzez Ersoy albümleriyle listenin üçüncü sırasına yerleşti.

Müzikte en büyük korsan ADSL aboneli internet

Doğan Müzik Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Samsun Demir, müzik CD ve kaset pazarının, yılın ilk 6 ayında yüzde 17.5 küçüldüğünü, bunun da Türkiye’de ADSL abonelerinin sayısındaki artışla birebir bağlantılı olduğunu söyledi. Demir, "ADSL sayesinde ne yazık ki internetteki korsan müzik sitelerinden parça müzikmek çok kolaylaştı" dedi.

KORSAN CD ve kaset satışı yapanlarla mücadeleyi bir türlü namayan prodüksiyon şirketleri şimdi de ’ADSL bağlantılı’ internetten darbe yiyor. Doğan Müzik Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Samsun Demir, müzik CD ve kaset pazarının, yılın ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17.5 küçüldüğünü, bunun da Türkiye’de ADSL abonelerinin sayısındaki artışla birebir bağlantılı olduğunu söyledi. Demir, "ADSL sayesinde ne yazık ki internetteki korsan müzik sitelerinden parça müzikmek çok kolaylaştı. Hatta bu yüzden normal korsan pazarı bile ilk kez yok olma tehlikesiyle karşı karşıya" dedi. Samsun Demir şöyle konuştu: "Çünkü önceden bir parçayı müzikmek 10-15 dakika alabiliyordu. ADSL aboneliği bu süreyi 1 dakikaya müzikdi. Şimdi bizlerde bu şekildeki korsanlıkla mücadeleye odaklanıyoruz. 2005 yılında normal kayıtlı pazar bir önceki yıla göre yüzde 43 oranında küçülmüştü. Buna rağmen bu yılın ilk 6 ayındaki yüzde 17.5’lik küçülme durumun vahametini açıkça ortaya koyuyor."

ISP SERVER VE TELEKOM:

Başta ADSL aboneleri olmak üzere internet abonelerinin korsan müzik sitelerinden download yapmalarını önlemek için ISP server şirketleri ve Türk Telekom ile işbirliği yapacaklarını söyleyen Sansun Demir, "Amacımız internetin korsan-yasa dışı akışını engellemek. Ayrıca CD ve DVD kaydedici cihazlara da bir ek vergi konulmasını öneriyoruz" diye konuştu.

NORMAL KORSANI DA VURDU: Internet üzerinden korsanlığın çığ gibi büyümesiyle kayıtlı müzik sektörünün uzun süredir mücadele ettiği sokaktaki korsan satıcıların da darbe yediğini anlatan Demir, "Korsan ürün alan tüketici sokaktaki korsan satıcıya da para ödemem*nin yolunu bulmuş oldu" dedi.

ŞİMDİ CEP MELODİ BÜYÜYOR:

Korsan müzik ticaretinin kayıtlı sektöre vurduğu darbeye çare bulmak için AB müzakere sürecinde de çalışmalar yaptıklarını anlatan Demir şöyle devam etti: "Türkiye müzakere sürecinde bu sektörde Yunanistan ile eşleştirildi. Korsana karşı çalışmalarımızı birlikte sürdürüyoruz. Sevmüzikici ve para ndıran bir takım gelişmeler de oluyor. Digital müzik konusundaki gelişmeler lehimize. Örneğin ’cep melodi’ pazarı hızla büyüyor ve bizim gibi müzik yapım şirketleri bu alandan da para nmaya başladı."

 

Demet Akalın şarkıları

Demet Akalın klip ve sözleri

Demet Akalın resim ve haberleri

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası