Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar klübü Eğlence Örgüler Ressamlar Seramik Yazılar Yemekler

 

Manken  Nilay Dorsa resim galerisi vikipedi biyografi twitter resimleri

Nilay
Dorsa
Foto
Galeri,
FotoğrafNilay
Dorsa
Fotoğrafları,
Resimleri,
Fotograflari,
kleriNilay
Dorsanin,
k,
Fotoğraf,
Resim,
Fotoğrafi,
ResmiNilay
Dorsanın
Resimleri

2 Ocak 1982’de İran’lı bir babanın ve İspanyol bir annenin kızı olarak  Tahran’da doğan Nilay Dorsa ailenin ilk çocuğudur.

Nilay
Dorsanın
Fotoğrafları
ResimleriNİLAY
DORSA

İran’da süregelen savaş ve rejim değişikliğinin ardından ailesiyle beraber Türkiye’ye gelen Dorsa,eğitimini İzmir’de tamamladı.

Nilay
Dorsa

Dorsa bu yıllarda yetenekleriyle dikkat çekmeye başlamıştı bile. Dansa ve müziğe olan tutkusu onu şov dünyasına taşıdı.

NİLAY
DORSANilay
Dorsanin
Resimleri,
Fotograflari

Nilay Dorsa'nın mankenlik hayatı İzmir'l’i modacı Ertan kayıtken ile başladı. Dorsa, 2000 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve 3. oldu.

Nilay
Dorsanin,
k,
Fotoğraf,
Resim,
Fotoğrafi,
ResmiNilay
Dorsa
Foto
Galeri,
Fotoğraf,
Resim
arşivi

Dorsa bu yıllarda İzmir’in en ünlü mankenleri arasında yer almış bir çok tanıtım ve organizasyonlarda başarıyla ismini duyurmuştur.Yarışmadan sonra hedeflerini büyüten Nilay Dorsa mesleğini daha büyük platformda devam ettirmek için 2001 yılında İstanbul’a yerleşmiştir.Dorsa bu yıllarda büyük zorluklar çekmiş ancak azmi ve sabrıyla bugünlere gelmiştir.Nilay Dorsa kendini şu 3 kelimeyle tanımlıyor.Hırslı yetenekli ve sabırlı.Nilay Dorsa birçok önemli defile ve organizasyonlarda yer alarak Türkiye çapında tanınan ünlü bir model olmuş,modelliğine son yıllarda eklediği sunuculuğuyla da bir çok önemli festival ve organizasyonların sunuculuğunu da üstlenmektedir.Dorsa yetenekleriyle atıldığı her işte başarıyla yoluna devam etmektedir.Sunuculuğunun yanı sıra dj performans larıyla da Türkiye ve Avrupa'da da pek çok kulüp ve üniversite partilerinde yer almıştır.Dorsa son olarak ‘Afrodizyak’ adlı elektronik soundlu maxi singleıyla da müzik dünyasında elektro imajıyla kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemektedir.Nilay Dorsa'ya bu ilk albüm çalışmasında büyük sanatçı Zülfü Livaneli'nin de büyük bir desteği olmuştur..Dorsa Zülfü Livaneli'nin Leylim Ley adlı şarkısını elektronik versiyonda seslendirerek kulüplerde çalmasını sağlamıştır..

 

Gizlilik Politikası